logotypy ue

W ramach projektu pn. E-Jordanów - wdrożenie innowacyjnych i kompleksowych usług publicznych w Mieście Jordanów współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Urząd Miasta Jordanowa przygotował portal informacyjno-płatniczy PLIP, który umożliwia mieszkańcom uzyskanie pełnej informacji o ich zobowiązaniach podatkowych, rachunkach za gospodarkę odpadami komunalnymi oraz uiszczenie związanych z tym opłat przez internet. Podobnie jak w każdym sklepie internetowym, PLIP daje możliwość regulowania należności za pośrednictwem przelewu z banku klienta oraz za pomocą posiadanych kart płatniczych. To przyjazne użytkownikom narzędzie ułatwi proces zapłaty, ponieważ wszystkie niezbędne dane zostaną wypełnione automatycznie, a to zminimalizuje błędy,  pojawiające się czasem przy ręcznym wypełnianiu przelewów podatkowych.

 

W tradycyjnej formie kontaktu z urzędem, o wysokości kwoty rocznego podatku od nieruchomości mieszkaniec dowiaduje się po otrzymaniu decyzji podatkowej za dany rok, najczęściej na przełomie lutego i marca. Natomiast na Portalu Informacyjno-Płatniczym PLIP informacja o wysokości podatku do zapłaty będzie dostępna znacznie wcześniej, tj. już w chwili wydania decyzji podatkowej przez urząd, wystarczy więc się zalogować, żeby to prześledzić.

Po zalogowaniu na swoje konto w portalu PLIP użytkownik otrzymuje dostęp do swoich aktualnych zobowiązań wobec miasta. Obecnie w ramach funkcjonalności portalu dostępne są wyłącznie zobowiązania podatkowe, opłaty za użytkowanie wieczyste oraz za zobowiązania za wywóz śmieci. Docelowo, umożliwimy dostęp do większości opłat.

Ponieważ informacje znajdujące się w systemie PLIP są objęte tajemnicą skarbową oraz  zawierają dane osobowe mieszkańców, przy realizacji tego systemu konieczna była szczególna dbałość o ich ochronę. Dlatego skorzystanie z portalu wymaga weryfikacji – mieszkańcy muszą mieć założony oraz potwierdzony profil zaufany na platformie ePUAP na podstawie, którego zakłada się konto w portalu PLIP.

Zachęcamy Państwa do korzystania z platformy i zgłaszania wszelkich uwag co do jej rozwoju lub funkcjonowania. Dziś uruchamiamy ją w wersji testowej w zakresie opłat podatkowych – czyli podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku od środków transportowych, opłat za odpady komunalne ,zobowiązań z tytułu użytkowania wieczystego oraz dzierżaw. Państwa uwagi do wersji testowej PLIP-a, sugestie co do dalszego rozwoju portalu, pozwolą nam na zmodyfikowanie tego elektronicznego kanału dostępu, tak by jak najlepiej odpowiadał on oczekiwaniom mieszkańców Jordanowa.

Kontakt z administratorem portalu PLIP: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.